• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/levent.ozbek
  • https://www.youtube.com/watch?v=6ltGoG8z5h0&t=4s
 

Matematiksel Modelleme ve Simülasyon

Ana Sayfa

Adı Leyla ve Mecnun olan iki güvercin varmış. Bunlar birbirlerine sırılsıklam aşıklarmış. Kötü kalpli bir adam bunları ayırmış. Üzüntüden ne yapacaklarını bilememişler. Birbirlerinden habersiz Eros’a yalvarmışlar. Ne olur bize yardım et diye. Eros bunların aşklarına kıyamamış ve o gece kötü kalpli adamın rüyasına girmiş. Adama, Leyla ile Mecnun’a bir fırsat ver, demiş. Kötü kalpli adam düşünmüş taşınmış, tamam demiş. Onlara öyle bir fırsat vereceğim ki kavuşmaları olasılık dahilinde olacak demiş. Eros da tamam, nedir senin bu senin olasılık koşulun demiş. Leyla ile Mecnun’u birbirlerinden habersiz aynı anda bırakacağım. Akşam üzeri saat 17:00 ile 18:00 saatleri arasında Ankara’da Meclis binasının giriş kapısına gelecekler. İlk gelen diğerini 10 dakika bekleyecek ve diğeri gelmediyse gidecek, demiş. Daha fazla beklemesine izin vermeyeceğim, yoksa vururum demiş. Eros düşünmüş taşınmış kafasından hesap yapmış. Hiç yoktan iyidir diyerek, kötü kalpli adamın teklifini kabul edip söylediğini yapmasını istemiş.
Kalman Filtresi - Matematiksel Modelleme ve Simülasyon kitapları
27.09.2020
22.09.2020
İnsan beyninin yaklaşık 100 milyar nörondan oluşmuş olduğu söylenir. Nöronların birbirleriyle olan ilişkilerinden de düşünce dediğimiz şey ortaya çıkar. İnsan beynine beş duyu organı ile giren nerdeyse sonsuz miktarda işaret, örgütlenmiş nöronlar sayesinde işlenir, yoğrulur ve sonuçta insan etkinliğini oluşturur. Kısaca nöronlar arasındaki iletişimin temeli kimyasal ve elektriksel bir alış veriş.
Kısmetse Olur- I “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Bunu ancak akıl sahipleri düşünüp öğüt alır.” Zumer Suresi 9.Ayet Newton’dan Çıktık Yola Freud’da Verdik Mola
01.07.2020
28.06.2020
Kalman Filtresi
Matematiksel Modelleme ve Simülasyon
08.10.2018
08.10.2018
Land awaits the arrival of its owner When harvest comes Walls bonded one after another Thus wreathing its fellows and foes
Newton’dan Çıktık Yola Freud’da Verdik Mola Memlekette her gün yeni ölümler oluyor, içim yanıyor, elimden gelen herhangi bir şey olmadığından üzüntüden kahroluyorum. 13 Mart 2016 Ankara katliamından sonra kafam aylarca durdu - işlemez hale geldi, günlerce sokağa çıkamadım. Bu ölümler üzerine haber kanallarındaki, TV’lerde “nöbetçi uzmanlar” konuşuyor. Bunları dinleyince dayanamayıp, elimde kumanda zaplıyorum. Diğer TV programları ise memlekette hiçbir şey olmamışçasına “vur patlasın çal oynasın” şeklinde devam ediyor. (Eskiden komşuda ya da sokağımızda birisi ölse televizyonun, radyonun sesini kısar, komşunun yasına ortak olmaya çalışırdık.) Ben de dün akşam gece yarısı “Kısmetse Olur” programının tekrarını izledim. Bazı kavramları birleştirerek, “yeniden dünyayı bilmeye çabalayabilir miyiz?” diye kafa yorarken uyuyup kalmışım. Neyse ki aklımdakileri toparlayıp bir şeyler yazdım. Umarım hatırlamak işe yarar.
09.10.2016
09.10.2016
 9  ...
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.093719.1702
Euro20.705620.7886
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret72563